Урок гра фізра

Розвиток творчих здібностей здобувачів освіти на уроках культури фізичної

"Українська хустка чарівна" !

У розвитку творчої особистості молодшого школяра сприяють методи та прийоми розвитку емоційно-чуттєвої сфери дитини, що впливають на прояв в них почуттів радості, захоплення, естетичної насолоди. Найефективнішим у цьому випадку є ігровий метод. На своїх уроках культури фізичної я систематично застосовую способи стимуляції творчих здібносте учнів:

забезпечую доброзичливу атмосферу; позитивно ставлюсь до молодших школярів;

підтримую нові новаторські нестандартні рішення та ідеї;

не висловлюю критики на адресу команди або дитини;

надаю дітям можливість активно задавати питання.



Велике значення у розвитку творчої

особистості здобувачів освіти відіграють правильно підібрані методи і прийоми розвитку емоційно-чуттєвої сфери дитини, що впливають на прояв в них почуттів радості, захоплення, естетичної насолоди. Найефективнішим у цьому випадку є ігровий метод, який я впроваджую на кожному уроці.

Додатковий матеріал до уроку "Українсьтка хустка чарівна" https://ukrainky.com.ua/ukrayinska-hustka-czikavi-fakty-pro-znachennya-tradycziyi-prykmety/

Українська хустка. Слова Зої Ружин, музика Анжели Ярмолюк. Виконують композитор А.Ярмолюк і ЛАДОНЬКИ https://www.youtube.com/watch?v=mHS_K4-RPHs


Інтегрований проєкт «М’яч у різних видах спорту»

Орієнтовні дослідницькі/проблемні запитання:

1.         Коли з’явився перший м’яч?

2.          Які бувають м’ячі спортивні та для рухливих ігор, для тварин?

3.          У які спортивні гри можна грати з м’ячем?

4.          Які особливі риси характеру розвиває професійний спорт?

5.          Чи потрібно дотримуватись правил гри зі спортивним м’ячем?

6.           Як можно влаштувати свято м’яча?

Мета проєкту:

ознайомити здобувачів освіти з історією виникнення м'яча, його різновидами; сформувати поняття, чому м'яч популярний в усьому світі; спонукати учнів висловлювати свою особисту думку, уважно слухати співрозмовника, взаємодіяти з однокласниками під час командної гри; розвивати пізнавальний інтерес до видів спорту з м’ячем, удосконалювати навчальні навички та вміння ловити м’яч, передавати, обманні рухи; вчити контролювати власні емоції під час командних спортивних ігор, дотримуватися чітких вказівок та правил чесної гри; виховувати у школярів бажання займатися спортом.


Координація рухів на уроках фізичної культури





МЕТЕЛИКИ-МЕТЕЛИКИ :))
Позакласна робота класного керівника Гавелі В.М.


Летіть у далекі світи наши літачки!



Веселі перегони, чудовий настрій!










Дитячий фітнес "Звіроаєробіка" на уроках фізкультури.

Фізична культура має навчити здобувача освіти правильно використовувати власне тіло в різних життєвих ситуаціях. Сьогодні 20 вересня на уроках фізкультури відпрацьовували всі відомі варіанти пересувань, діти вчились за допомогою «Звіроаєробіки» обирати найпридатніші способи руху які не травмують організм. Фізичні вправи допомагають малечі гармонійно розвиватись, підвищувати функціональну можливість організму, вдосконалювати своє тіло.  





#positivedayedlab Тиждень позитиву. Третій день-День флешмобів.



А сьогодні ми заміксували флешмоб «Щастя руху!» Отримали гарний настрій, збільшили рівень гормонів щастя, підвищили життєвий тонус!










Біомеханіка в початковій школі на уроках фізичної культури.
Робота м’язів. Елементи біомеханіки.
Інженерія - це бульбашки у шоколаді та американські гірки, лікування складних хвороб та підкорення космосу - процес, під час якого теоретична наука набуває практичного застосування.
Саме інженерія робить наше життя таким, як воно є. Усі рухи людини відбуваються завдяки роботі м’язів. І урок перетворився на інженерну лабораторію, а діти на активних та допитливих біоінженерів.
Цікавий факт.
У тілі людини нараховують близько 640 м’язів. А от у деяких видів гусениць, улаштованих украй примітивно, їх понад 2 тисячі.









Інтерактивна педагогіка на уроках фізичної культури
Відомо, що термін "інтерактивна педагогіка" був введений німецькиим дослідником Гансом Фріцом у 1975 році.
Інтерактивне навчання – це навчання, яке відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учасників навчального процесу. Це співнавчання, взаємонавчання (колективне, групове, навчання у співпраці), де і учень, і вчитель є рівноправними суб'єктами навчального процесу, розуміють, що вони роблять, рефлексують з приводу того, що вони знають, вміють здійснювати.
Нестандартний хокей, керлінг по олександрійські, корфбол, олімпійське спортивне лего вот так весело,цікаво, креативно проходять уроки фізичної культури.

 
 

Казковий турнір. 
Шашки та шахи-це чудова нагода для спілкування між людьми. Вони сприяють поглибленню взаєморозуміння та зміцненню дружніх взаємин. Основним завданням «Казкового турніру» для 4-х класів - закріплювати знання дітей про шахи та шашки, сприяти розвитку навичок гри, розвивати ініціативу, самоконтроль, формувати доброзичливе ставлення до супротивника. На шашковому полі розгорталися справжні баталії, школярі довго міркували над кожним ходом.

Велика спортивна дорога розпочинається з першого кроку. І, хто знає, може так статися, що сьогоднішні маленькі гравці завтра стануть чемпіонами.  


 

 




 




7цікавих фактів про бадмінтон

1. Бадмінтон -найшвидший ракеточний вид спорту: швидкість польоту волана може досягати 270 км/год.

2. Максимальна кількість ударів, зафіксована в матчі-19 725. 

3. Бадмінтоніст високого класу може грати на пульсі 200 ударів на хвилину й навіть більше.

4. За даними світової статистики, бадмінтоном захоплюється кожна 50-та людина в світі.

5. Найтриваліший матч у бадмінтоні-2 години 41 хвилина, цей рекорд було встановлено на Badminton Asia Championships 2016 у півфіналі жіночого парного розряду.

6. За рівнем інтенсивності фізичного навантаження бадмінтон входить до світового топ-10.

7. Бадмінтон входить до програми підготовки космонавтів.

Спортивна гра "Регбі-5" 
Пристосована для нашого майданчика, та для нашого спортивного зала 4метра на 6 метрів.


 

Рухлива гра "Страйк" 
Весела, запальна, активна, ємоційна, проста, доступна. 








 



Формування  уявлень дітей і підлітків про традиції народів світу шляхом вивчення національних ігор для виховання толерантного ставлення до людей різних національностей. Метою є вивчення національних ігор різних народів для формування уявлення про традиції і для виховання толерантного ставлення до людей різних національностей. 
Гра - важливий засіб виховання, який доступний кожному, має тісний зв‘язок з життям. Граючись, дитина пізнає світ, навчається спілкування з іншими, виконує побутові дії, фантазує. Для дитини гра - це життя. 



Гра для школярів: "Містер і міс успішність"
Виховні бесіди з дитиною, спрямовані на роз’яснення на кшталт "це добре, це погано", найчастіше не призводять до позитивних змін в особистості дитини. Існує об’єктивна потреба в пошуку інших прийомів взаємодії вчителя й учня.
    У даному випадку ми виходимо з розуміння того, що більш ефективні способи не прямого, а непрямого впливу - "підтягування", наближення особистісних проявів дитини до бажаного образу, підкреслення достоїнств (фіксація на позитиві), - ніж системне врахування недоліків, обговорення того, що погано (фіксація на негативі).
      Доречне порівняння, коли дитина уподібнюється будинку, в якому багато вікон: яку властивість, якість будеш викликати, таке віконце й розкриється. Як правило, ярлик непосидючого, грубіяна, яким ми "нагороджуємо" дитину, програмує її дії. У рамках даної вправи, запропонувавши ("нав’язавши") дитині ті чи інші позитивні ролі, ми можемо змінити "ганебний ярлик" на "почесну візитну картку", тим самим задавши їй зовсім інший програмний сценарій розвитку.
     Важливим елементом у структурі гри є заохочувальні моменти як закріплення зв’язку "перебування в рамках даної ролі – позитивні емоції". Припускаємо, що повторювані поведінкові дії, пов’язані з позитивними емоціями, поступово стають потребами, особистісними новотворами.
Дана вправа вперше апробується в гімназії в поточному навчальному році; відзначено перші позитивні зміни поведінкових проявів школярів.
Опис-гри
Мета: створення передумов для оптимізації індивідуальних поведінкових установок першокласника, що визначають подальшу успішність перебування у шкільному середовищі.
Сфера застосування: організація психолого-педагогічної підтримки першокласників на етапі соціально-психологічної адаптації до нових умов шкільного середовища.
Вік учасників: 6-7 років, які розпочнуть навчатись у першому класі.
Матеріали: бейдж із назвою ролі, "Почесне посвідчення". Специфіка даної вправи складається в її тимчасовій тривалості, можливості циклічного звертання до оптимальних моделей поведінки протягом року.Тривалість одного циклу - три дні.
Психолог повідомляє про початок великої гри-спектаклю, артистами в якій будуть самі учні, режисерами – учитель і психолог.
Ведучий. Кожний із вас зможе стати актором у нашому спектаклі, а ми всі будемо глядачами. Сьогодні троє з вас одержать роль на три шкільних дні. За успішне виконання ролі вручається "Почесне посвідчення". Або не вручається, а це, звичайно, неприємно. Але ми впевнені, що ви будете намагатись і обов’язково впораєтесь, може статись не відразу, але впораєтесь.
На початку дня дитина одержує бейдж з однією з назв ролей. Учитель (психолог) обговорює з дитиною особливості ролі, виражає впевненість у тому, що дитина здатна справиться зі своєю роллю, якщо буде намагатись.
За підсумком кожного дня обов’язкова рефлексія, коли коректну оцінку ступеня успішності виконання ролі дають однокласники, сама дитина та вчитель. За підсумком третього дня урочисто у присутності психолога дитині вручається "Почесне посвідчення".
У випадку якщо поведінкові прояви дитини в більшому ступені не відповідають заданій ролі, учитель висловлює співчуття із приводу невдачі «актора» та пропонує повторити виконання ролі через якийсь час.
Орієнтовні варіанти рольових образів. Пан (Пані): Старанність, Уважність, Стриманість, Упевненість, Помічник, Увічливість, Серйозність, Доброзичливість, Спокій, Щедрість, Порядок тощо.
Перші три ролі краще доручити дітям, які напевно будуть відповідати рольовому образу й потім "зануряться" у ситуацію успіху та схвалення, що створить позитивну мотивацію успішності в інших дітей.
Для визначеності можна закріпити дні тижня для початку й закінчення виконання вправи, оптимальний варіант - вівторок і четвер.
Не слід вести облік кількості "посвідчень", уникаючи ситуації порівняння досягнень одного школяра з іншим.
Підкреслюючи значущість участі у грі, не варто занадто часто доручати виконання ролі. Виконання вправи для дитини повинно мати певний ступінь важливості й повторюватися з деякими інтервалами (на розсуд учителя, за ситуацією).
Для підтримки інтересу варто пропонувати дитині різні рольові образи, так чи інакше наближені до бажаного образу особистісних проявів. Для досягнення більшої ефективності до початку вправи доречні читання й обговорення з дітьми психологічних казок, коли герой, який спочатку переживає ті чи інші труднощі спілкування, взаємодії, згодом знаходить можливості самозмінюватись і домагається успіху.

По завершенні кожного циклу вправи доцільно використовувати прийоми, що фіксують поведінкові прояви успішності школяра (наприклад, оформлення у класі "Виставки особистих досягнень").


Долголетия секрет
Кроется в привычном:
С физкультурою дружить!
В форме быть отличной!
Рано утром бодро встать,
Сесть разок вприсядку,
Бегать, прыгать и скакать,
Словно серый зайка.
Каждый день пешком ходить
В школу, на работу.
Лыжи и коньки любить,
Пристраститься к спорту.
Обращаться к докторам
Чтоб не приходилось,
Дать хочу совет я вам,
Чтоб вы не ленились.
Не ленитесь вы играть
В догонялки, в прятки,
Честь и славу отдавать
Утренней зарядке!
Дань почёта отдавать
Спорту, физкультуре,
Ловким, смелым, сильным стать
По своей натуре!
Желаю всем быть здоровыми!  

 



 





   

Урок гра "Острів скарбів" 
 

Гра "Цікава подорож" 

  

Гра " Увага!" 

Нестандартне обладнання

 

Шнуровка. 


Пазли



Морский бій. 

Долоньки. 


Розваги на канікулах 
 
КЕРЛІНГ. 


"Рогатка"

  

Танцювальні вправи 







 



Рухлива гра "Гонка м"ячів" 


Рухлива гра "Шпигун" 



Рушлива гра "Капелюх" 



Рухлива гра "Шнурівка" 


 
Рухлива гра "Будь здоров"



 

Стаканчики фізична культура дослідження фізики цікаво 
 
https://www.erintegration.com/2017/04/13/blow-cup-challenge/
 
 

Нестандартні уроки фізичної культури дозволяють урізноманітнювати форми й методи роботи, позбавлятися шаблонів, створюють умови для виховання творчих здібностей здобувачів освіти, розширюють функції вчителя, дають змогу враховувати специфіку певного матеріалу та індивідуальні особливості кожної дитини. Використання нестандартних форм уроків сприяє формуванню пізнавальних інтересів школярів, діти початкової ланки безпосередньо беруть участь у процесі навчання.


КЛАСИКИ - СТРИБКИ 
















КАРТКА ПАЗЛ



Танок-гра "Передай сусіду" https://www.youtube.com/watch?v=aP2pzqTjhQM  

101 - урок гра 









Комментариев нет:

Отправить комментарий