клас з 5-А по 11-А

 












ЕЙДМІРА ПЕРЕМОГЛА !!!! Любимо тебе! ❤💙👍






 




 
 

ДЕНЬ ЗДОРОВ"Я 





 


 

 

 



 

 


 

 


 



 
 
 
 
















 КОНСПЕКТ УРОКУ ДЛЯ УЧНІВ 9-А класу

НВК ЗНЗ І-ІІІ ст. №19ДНЗ «Лісова казка»

 Тема: «Увага! ДІТИ НА ДОРОЗІ!»

 Мета уроку: обґрунтувати важливість дотримання безпечної та відповідальної поведінки на дорозі задля збереження життя та здоров’я школярів.

Завдання уроку:

     розкрити сутність поняття «безпека»;

     визначити фактори ризику, що викликають дорожню аварійність;

     ознайомити учнів із моделлю безпечного дорожнього середовища «Дорожні знаки»;

     виховувати у учнів культуру поведінки на дорогах;

     проведення агітаційної роботи серед учнів закладу щодо необхідності дотримання правил дорожнього руху;

     сприяти розумінню особистої відповідальності кожного з учасників дорожнього руху за безпеку на дорозі.

 Ключові слова: безпека, безпека на дорозі, людина як учасник дорожнього руху, дорога, «Дорожні знаки», транспортний засіб, особиста відповідальність.

 Необхідне забезпечення: картки «Дорожні знаки», плакати з визначенням поняття «Безпека», картки з запитаннями для групової роботи.

 План УРОКУ:

1.  Вступне слово вчителя (5 хв.).

2.  Інтерактивна бесіда «А чи знаєте ви…» (10 хв.).

3.  Мозковий штурм «Безпека на дорозі» (10 хв.)

4.  Групова робота «Дорожні знаки»  (15 хв.).

5.  Підведення підсумків (5 хв.).

Хід уроку

Етапи уроку Зміст уроку

Вступне слово  (5 хв.)

 Вчитель.  На дорогах Кіровоградської області практично щодня реєструються зіткнення автомобілів і наїзди на пішоходів. Водій та пішохід – це два учасника дорожнього руху. Різниця лише в тому, що один керує складним механізмом, а інший лише власними рухами. Незважаючи на застереження та широку профі-лактичну роботу працівників ДАІ пішоходи обласного центру продовжують грубо нехтувати вимогами Правил дорожнього руху, які чітко визначають лінію поведінки на проїзній частині.

Головні помилки, які допускають пішоходи – перехід дороги у невстановлено-му місці, на заборонений сигнал світлофора, вихід на проїзну частину із-за різних перешкод, безпосередньо перед транспортним засобом. Частіше за все лише в декількох кроках були пішохідні переходи, якими люди просто нехту-вали. Інколи під колеса потрапляють нетверезі пішоходи. Наслідки в таких випадках ще трагічніші.

     У Кіровоградській області з початку року зареєстровано 50 дорожньо-транспортні пригоди за участю пішоходів, у яких 8 людей загинуло та ще 47 -  отримали тілесні ушкодження. З них 22 ДТП сталося з необережності, неуважності, неправильного виконання вимог ПДР саме пішоходами і як результат 6 осіб загинуло, 18– були травмовані.

Особливо прикро, коли ганебний приклад нехтування Правилами дорожнього руху подають  дітям дорослі,  які б мали власною поведінкою  демонструвати чітке виконання дорожніх постулатів.  Все починається з сім’ї: батьки повинні щодня наставляти своє чадо щодо  необхідності  дотримання власної безпеки, особливо як учасника дорожнього руху, і, обов’язково подавати власний правильний приклад дотримання Правил дорожнього руху.

Щоб переходити вулицю дозволяється у чітко встановлених місцях по пішохідних переходах. Будьте уважні і обережні при переході вулиці, не виходьте на дорогу з-за нерухомого транспорту. Якщо потрібно перейти вулицю на нерегульованому перехресті, дійдіть до пішохідної доріжки, переконайтеся у відсутності транспорту, і тільки тоді починайте перехід. При русі в темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходам рекомендується мати при собі предмети зі світловідбиваючими елементами і забезпечувати видимість цих предметів водіям.

http://saikr.gov.ua/ -УДАІ УМВС  України в Кіровоградській області

http://mistaua.com/%D0%98%D0%BD%D1%84%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82/%D0%93%D0%90%D0%98/%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B5-%D0%BC%D0%B2-%D0%B4%D0%B0%D1%96-%D0%BF%D1%80%D0%B8/8098/?setcity=450  - Олександрійське МВ ДАІ при УМВС України в Кіровоградській області  

Інтерактивна бесіда «А чи знаєте ви…» (10 хв.)

 «А чи знаєте ви…- учні знайомляться з цікавими інформаційними фактами про учасників дорожнього руху, статистичними матеріалами про ДТП та їх наслідки, відомості про небезпечні ситуації на дорозі та можливість їх запобігання.

Запитання: Яка приблизна кількість автотранспорту в світі і в Україні?

Упродовж останніх десятиріч кількість автотранспорту в світі невпинно зростає й у 2013 році досягла вже мільярда одиниць. В Україні налічується близько 15 млн  автомобілів.

Запитання: Де в світі найбільш за все автомобілів?

Самі переповнені дороги в світі – в Люксембурзі. Тут налічується 570 автомобілів на 1000 чоловік.

Запитання: Які позитивні та негативні наслідки зростання кількості автотранспорту (автомобілізації)?

Автомобілізація зробила неоціненний внесок у розвиток багатьох галузей промисловості, сільського господарства, зростання товарообігу між різними територіями. Однак, водночас, зростання інтенсивності автомобільного руху, у багатьох випадках може призвести до збільшення кількості ДТП із загибеллю і травмуванням людей, пошкодженням автомобілів, руйнуванням дорожніх споруд, кризи вуличного руху у вигляді заторів на дорогах і зниження їх пропускної здатності, погіршення екологічної ситуації.

Запитання: Якою була щонайдовша «автомобільна пробка» в історії?

Щонайдовша «автомобільна пробка» в історії була зафіксована в 1980 році на французькій автостраді між Парижем і Леоном, її протяжність складала близько 200 кілометрів. Друге місце займає «пробка», зафіксована біля Гамбурга в 1993 році, її протяжність – 180 кілометрів.

Запитання: Коли відбулася перша в історії дорожньо-транспортна пригода за участю пішохода, яка призвела до смертельного результату?

Перша в історії дорожньо-транспортна пригода  за участю пішохода, яка призвела до смертельного результату, зафіксована більше ста років тому, а точніше 17 серпня 1896 року. Жертвою стала 44-річна мати двох дітей Бріджітт Дрісколл.

Запитання: Яке явище в сучасних умовах називають «убивцею № 1» у світі?

Дорожньо-транспортні пригоди називають «убивцею № 1» у світі.

Запитання: Скільки приблизно дітей гине на дорогах щогодини?

За статистикою, щогодини на дорогах світу гине 9 дітей. У тридцятьох випадках зі ста їхня загибель пов’язана з їх власною неправильною поведінкою на дорозі, а не з помилкою водія.

Запитання: Яке місце в Європі посідає Україна за рівнем смертності від дорожньо-транспортних пригод?

Прикро визнавати, але за рівнем смертності від дорожньо-транспортних пригод Україна посідає п'яте місце в Європі. За офіційною статистикою, торік в аваріях загинуло 4 709, травмовано – 38 917 осіб. Кожен третій загиблий – молода людина віком до 29 років.

Запитання: Який вид ДТП є найпоширенішим?

Найпоширенішим видом ДТП є наїзд на пішохода. На цей вид припадає до 50 % усіх ДТП.

Запитання: Чому не можна розмовляти по телефону і слухати музику в навушниках, коли переходиш проїжджу частину?

Часто діти потрапляють в ДТП із-за того, що під час переходу вулиці розмовляють по мобільному телефону або ж слухають в навушниках музику, оскільки у цей час розсіюється їхня увага та вони не у змозі контролювати ситуацію на дорозі.

Запитання: Які частини тіла пішохода зазнають найбільших травм у випадку зіткнення з ним автомобіля?

 У дорослих цей удар припадає на нижні кінцівки, а в дітей – переважно на грудну клітину та голову. Це пов’язано з різницею у зрості між дорослими та дітьми. Саме тому діти зазнають більш важких ушкоджень.

Запитання: Які найбільш дієві засоби захисту водія і пасажирів у легковому автомобілі?

Підголівники в поєднанні з ременем і подушками безпеки є дієвим захис-том водія і пасажирів легкових автомобілів. Кожен другий із тих, хто потрапив у ДТП і не користувався ременем безпеки, отримав серйозні травми, а четверо з п’яти, які пристебнули їх, залишилися неушкодженими.

Запитання: Чому необхідно користуватися ременями безпеки?

При швидкості 60 км/год людина, маса якої складає 75  кг, при зіткненні піддається навантаженню в 3 тонни. Якщо ж водій їхав за містом і зіткнувся з чим-небудь на швидкості, наприклад, в 80 км/год, сила інерції досягає 9 тонн! І у тому, і в іншому випадку це вірна смерть. Якщо, звичайно, водій або пасажир не пристебнувся ременем безпеки.

Запитання: Коли було винайдено ремінь безпеки?

Вперше патент на ремінь безпеки був виданий ще в 1885 році, а прото-тип багатоточкового ременя з'явився в 1903 році. І лише в кінці 50-х років ХХ століття в автомобілях почали встановлювати класичні 3-точкові ремені безпеки.

Запитання: Коли був випущений перший автомобіль, обладнаний трьохточковими ременями безпеки?

Перший автомобіль, обладнаний трьохточковими ременями безпеки, був випущений в 1959 році компанією Volvo.

Запитання: Коли було узаконене обов’язкове використання ременів безпеки?

Попереду всієї планети в справі узаконення використання ременів безпеки виявилася Швеція, де в 1957 р. були прийняті офіційні розпорядження із цього приводу. З 1 квітня 1970 р. установка ременів безпеки на передніх сидіннях нових автомобілів стала обов'язковою у Франції. У наший країні обов'язкове і повсюдне застосування ременів безпеки водіями і пасажирами легкових автомобілів було введено з 1 квітня 1975 р.

Запитання: Наскільки зменшується вірогідність смертельного результату при використанні ременів безпеки?

Згідно розрахункам японських досліджень, використання ременів безпеки допомагає уникнути смерті в 75 випадках зі 100. Американські дані ідентичні: 77 випадків зі 100, а при перекиданні – 91 зі 100.

Згідно статистиці вірогідність смертельного результату при фронтальному зіткненні для водіїв, що користуються ременями безпеки, зменшується в 2,3 рази, при бічному зіткненні – в 1,8 рази, а при перекиданні автомобіля – в 5 разів. По відношенню до пасажирів статистика дає ще більш обнадійливі цифри – при лобовому зіткненні ступінь ризику в пристебнутих пасажирів в 9 разів менше, ніж у не пристебнутих.

Запитання: Коли був випущений перший автомобіль, обладнаний подушками безпеки?

Першим автомобілем в світі, який був обладнаний подушками безпеки в стандартній комплектації був Porsche 944 Turbo, випущений в 1987 році.

Запитання: Як швидко спрацьовує подушка безпеки?

Подушка безпеки повністю надувається за 25-50 мілісекунд. Для порівняння, моргання оком займає близько 100 мілісекунд.

Запитання: Чому необхідно користуватись ременями безпеки, навіть якщо автомобіль обладнаний подушками безпеки?

Багато автомобілістів не користуються ременями безпеки, аргументуючи це тим, що у них в машині є подушки безпеки. Вони вважають, що вона їх врятує. Це в корені не вірно. І ось чому. При зіткненні пристебнута людина за інерцією рухається вперед. Ремінь утримує його тіло, але дуже велике навантаження доводиться на шию. Подушка безпеки, розкрившись, фіксує саме положення шиї і голови людини, не даючи буквально відірватися голові. Що ж буде, якщо подушка безпеки спрацює, коли людина не пристебнута? Людина за інерцією рухається вперед і удар об подушку безпеки буде рівносильний удару об панель приладів. Таким чином, людина ламає собі кістки, розбиває голову і так далію. Подушка безпеки без ременя може убити людину, та зате у поєднанні з ременем врятує йому життя.

Запитання: Яким чином можна убезпечити дітей, що є пасажирами автомобілю?

Особливо серйозні травми під час зіткнень отримують діти, що сидять не в дитячих сидіннях і не пристебнуті ременями. Тримати дітей на руках теж небезпечно, оскільки при зіткненні, навіть при швидкості близько 40 км/год, дитина вагою 5,5 кг дає на руки того, хто її тримає, навантаження рівноцінне 110 кілограмам. Утримати таку вагу жінці навряд чи вдасться. Найменших дітей (малюків у віці до 18 місяців) краще всього перевозити в дитячому сидінні, встановленому ззаду спинкою вперед. При зіткненні забезпечується хороший захист потилиці і спини. Крім того, дитячі сидіння для дітей вагою 9-18 кг мають бути  обладнані ременями з п'ятьма точками кріплення. Така схема дозволяє розподілити ударне навантаження при зіткненні по більшій поверхні тіла дитини, чим знижується вірогідність отримання важких травм.

 Обговорення  кожного запитання.

Загальне обговорення відповідь учнів.

Запитання для обговорення:

-         На які роздуми спонукають вас озвучені факти?

Чому учасникам дорожньо-транспортного руху важливо їх знати? 

Мозковий штурм «Безпека на дорозі»  (10 хв.)

Запитання :  «Як ви розумієте, що таке безпека»

Безпека – це стан, при якому ніщо кому-або чому-небудь не загрожує.

 Запитання : «Як ви вважаєте, хто або що може стати на заваді безпеці на дорозі?» Відповіді учнів  занотовуються на дошці.

 Записані  на дошці,  фактори ризику небезпеки на дорозі і їх можна об’єднати в три групи: стан доріг, стан та технічні характеристики транспортного засобу, поведінка людини.

 Групова робота «Дорожні знаки» (15 хв.)

     Ознайомить учнів із моделлю безпечного дорожнього середовища «Дорожні знаки», надаючи відповідні коментарі.

Вчитель. Безпека пішоходів, водіїв та пасажирів залежить від знання і дотри-мання ними Правил дорожнього руху, які встановлюють та регулюють взаємо-стосунки та взаємозалежності між трьома складниками дорожнього середовища – людиною, транспортним засобом і дорогою.

 Учні  об’єднуються у три групи, кожна з яких отримує картку з запитанням, на яке учні мають підготувати протягом 5 хвилин ґрунтовну відповідь.

 Підведення підсумків (5 хв.)

Вчитель ставить учням наступні запитання:

- Яку нову інформацію ви отримали під час заняття?

- До яких висновків ви дійшли?

Вчитель. Обговорить  все почуте на занятті разом із батьками та друзями. 

 Осінь гарбузова 














Комментариев нет:

Отправить комментарий