Звіт вчителя фізичної культури

 Хітріч Ірина Володимирівна вчитель фізичної культури

Про результати вивчення ефективності організації фізичного виховання в закладі.

06 грудня 2022 року.

Методика розвитку креативності TRIZ (теорія рішення винахідницьких задач) на уроках фізичної культури 

     Сьогодні у навчанні початкової школи затребувані навички, про які 20 років назад нічого не говорили і не знали. Креативність, нестандартне мислення, творчі здібності, вміння поліпшити будь яку річ. Змусити її працювати при мінімальних вкладеннях.

   Автор технології розв’язання винахідницьких завдань – Генріх Альтшуллер. Викладач, письменник фантаст і винахідник. Свій перший патент він отримав в 17 років, і десятки патентів за все життя, реалізовані в різних сферах промисловості. Генріх Альтшуллер не просто розробляв новинки, поєднував здавалося б несумісні речі, але і ще хотів пояснити як це відбувається. Альтшуллер вирішив вивчати самі винаходи. Його зацікавили технічні системи, створені людиною. Як результат, виявилося, що методика добре підходить, як TRIZ в педагогіці, TRIZ для дошкільнят, TRIZ для підлітків, TRIZ для промисловості, TRIZ для маркетингу, TRIZ для бізнесу.

Концепції і техніки TRIZ (теорія рішення винахідницьких задач) натякає. Що навколо най неймовірну кількість ситуацій, до яких потрібно рішення. Маючі знання про розвиток систем, певний алгоритм, за яким настроюється аналітичний процес та хід мислення під час пошуку рішення, - де треба застосувати методику.

Отже, винахідницька задача – це задача, яку ми не можемо вирішити вже відомим або очевидним способом. Тобто потрібно винахід, який задоволь-нить її вирішення.

TRIZ-педагогіка, мета якої дати інструменти сильної особистості – навчити дошкільника, школяра отримувати і обробляти інформацію, бачити ресурси навколо себе і знаходити неординарні рішення, застосовуючи їх в життя. 

Теорія рішення винахідницьких завдань допомагає подивитися на світ під іншим кутом, інакше.

Ця методика допомагає розвинути гнучкість розуму, швидкість перемикання уваги, вміння бачити головне, але і не забувати про деталі. У сучасному світі без цих навичок не обійтися.

 TRIZ на практиці   «Чарівність паперової трубочки»

паперова трубочка як саморобний нестандартний спортивний інвентар.

  Виходячи с того, що спортивного інвентарю і спеціального спортивного обладнання немає я роблю акцент на формування основних життєво необхідних фізичних рухових навичок: різновиди пересувань - бігу та ходьби, біг, стрибкові вправи, загально розвивальні вправи, рухливі ігри. Мета розвивати основні фізичні якості, те що навчить дітей володіти своїм тілом, виховувати інтелектуально-м'язову радість. 



Переваги.

Нестандартне спортивне обладнання доступне.

Вистачає на всіх здобувачів освіти під час навчального процесу

Безкоштовне і його легко замінити, якщо воно зіпсувалось.

Паперова трубочка легка та не травмує школярів під час рухливих ігор

Школярі на свій розсуд можуть обладнання налаштувати під себе індивідуально, а це знімає додатковий стрес під час виконання вправ та рухливих ігор.

 Загальнорозвивальні вправи у русі та на місці з паперовою трубочкою.

Вправи на розвиток дрібної моторики з паперовою трубочкою.

Вправи на розвиток балансу та координації рухів з паперовою трубочкою (трубочку тримати на долоні, на голові на стегні).

Вправи для очей з паперовою трубочкою.

Жонглювання паперовими трубочками в парах, трійках, четвірках.

Рухливі ігри з паперовою трубочкою. Наприклад гра експеримент «Швидкі тунелі через Карпати» .

Паперова трубочка як легкоатлетичний снаряд спис для метання.

Паперова трубочка як музичний інструмент для повторення ритму спортивною командою.

    Дихальні вправи – В.п. стоячі в упорі на двох руках і колінах. Паперова трубочка горизонтально на підлозі. Дмухати на паперову трубочку, направляти в заданому напрямку до позначки (конуса, фішки).

    Паперова трубочка як АРТ об’єкт під час проєкту «Олімпійська освіта» конкурс «Мій Олімпійський смолоскип».

Будування геометричних фігур.

Конструювання будівель, фортець. Будівельний матеріал для перешкод під час виконання пересувань.

Шахове королівство, фігури шахів.

 https://fizraznz19.blogspot.com/p/2020-2021.html

https://fizraznz19.blogspot.com/p/2020.html



 «Розминка з фантазією»

Робота з картками дає можливість активізувати пізнавальну діяльність здобувачів освіти, зробити процес навчання цікавим і захопливим.

    Коли людина обирає шлях вчителювання, вона вже наділена силою терпіння, розуміння, шляхетності, натхнення, любові. На своїх уроках фізичної культури підтримую і розвиваю те, що природно закладено в дитині з народження: дихати, ходити, бігати, стрибати, мислити. Здобувачі освіти люблять грати, творити, вигадувати, презентувати свої вправи. Їм подобається проявляти себе, бути лідерами, мати можливість приймати рішення й обирати.

    Щоб зацікавити школярів, на уроках фізичної культури я застосовую методи й засоби міжнародних проектів. Фітнес технології, використовую нестандартне обладнання.

Працюю над розвитком 4К: креативність, критичне мислення, комунікації, командна робота. Уся діяльність ґрунтується на використанні психологічних методів і засобів, а також на розвиток партнерських компетенцій.

 Вправи на розвиток дрібної моторики з паперовою трубочкою.

1.     Вправа «Голікоптер». Трубочку тримати кістю хват зверху. Повороти передпліччя наліво, направо почергово. 

2.     Вправа «Доріжка». Трубочку тримати тільки кінцями пальців. Руки вперед, оберти трубочки вперед  і в протилежну сторону.

3.     Вправа «Літак». Трубочку тримати вертикально. Перекинути трубочку с правої руки в ліву і навпаки. 

 








Вправи на розвиток координації рухів та відчуття балансу.

1.     Вправа «Пізанська вежа». Руку ліву зігнути в лікті, трубочку поставити вертикально. Вагу тіла перенести на праву ногу, ліву ногу зігнути в колінному суглобі. Порахувати до 10. Все повторити з правою рукою і ногою.

 

 

Джерело

Підручник «Педагогіка»  Ягупов В.

https://eduknigi.com/ped_view.php?id=112

https://www.youtube.com/watch?v=0wNKDwbyLmE 


   

Дошкільний підрозділ. 
Вихователь Василяка Тетяна Василівна. 
Проєкт Олімпійська освіта "Олімпіоніки" 


Настільний футбол -це весело! 



ТИ-ЛІДЕР! 

Спортивна гра - ФЛОРБОЛ! 

 
МІНІ - ПРОЄКТ "КРАСА УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ" 


МІНІ - ПРОЄКТ "ЛІТАКИ" 



Комментариев нет:

Отправить комментарий