Бадмінтон

 Час яскравого бадмінтона! 





 



Коли Ви востаннє грали в бадмінтон? У той самий Олімпійський, де потрібно ногами працювати, не гірше, ніж боксери на спортивному ринзі. Сьогодні 26 травня 2021 року здобувачі освіти 4 класів опановували цю швидкісну, красиву спортивну гру. Дізнались, що волан летить до суперника зі швидкістю 300 кілометрів за годину. А гравець у бадмінтон за одну гру, враховуючи всі стрибки, прискорення та ривки, долає 10 кілометрів. Бадмінтон розвиває динамічні рухи, та відчуття простору. Діти отримали величезне задоволення та гарний настрій. 

 



За популярністю бадмінтон після футболу посідає друге місце. Більшість сучасних людей вміють грати в цю гру, але мало хто з них знає хоч якісь цікаві факти про бадмінтон. Варто відзначити, що бадмінтон одна з найдавніших ігор на Землі про що свідчить малюнки на древніх амфорах. У стародавній Греції в волан грали не тільки руками, але і ногами. 

Історія сучасної гри в бадмінтон починає свою історію кілька століть тому і з'явився він від індійської гри, що має назву "Пуне". Побувавши в 1872 р в Індії Англійський герцог Бофорт по поверненні додому привіз із собою м'яч з пір'ям і ракетки. Потім, він продемонстрував гру публіці, і вона полюбилася багатьом людям і отримала назву "бадмінтон". Перші правила гри були створені в 1887 році. На початку минулого століття почали проводити міжнародні турніри з гри в бадмінтон. З бадмінтону була організована Міжнародна Федерація в 1934 році, яка в даний час включає в себе 148 членів-держав, у тому числі Ірландію, Англію, Уельс і Шотландію. 

Бадмінтон став олімпійської грою в 1992 році.

У Сіднеї в олімпійських іграх з бадмінтону брало участь 172 гравця, під час гри вони використовували близько 8000 воланів. Регулярно близько 15 тисяч чоловік регулярно відвідують головні змагання з бадмінтону. В Англії існує більше 3 тисяч клубів любителів бадмінтону, в Данії ця гра за популярністю поступається лише футболу, і більше 3 мільйонів людей захоплюється цією грою.

За статистичними даними в світі кожна п’ятдесята людина грає в бадмінтон. За одну гру гравець пробігає близько 10 км., І настрибує близько 1000 м. А воланчик відбивається близько 400 разів.

Цікаво, що професіонали встигають обмінятися 7 помахами протягом 10 секунд. 

Правила гри

http://fbubadminton.org.ua/pravila-igry-v-badminton/ 
Теорія та методика гри https://core.ac.uk/download/pdf/11331692.pdf 

От вишни с перьями к волану, или как бадминтон стал бадминтоном 

http://www.kbsc.com.ua/o-badmintone/172-kak-zarodilos-orudie-dlya-igry-v-badminton.html

Цікаві факти про бадмінтон

Якщо підсумувати всі пересування (включаючи прискорення, ривки, стрибки) бадмінтоніста за гру, то в довжину “набіжить” до 10 кілометрів, а у висоту-кілометр.

Бадмінтон-найшвидший ракеточний вид спорту: швидкість польоту волана може досягати 270 км/год.

Темп обміну ударами в грі майстрів високого класу досягає 0,7 ударів у секунду

Максимальна кількість ударів, зафіксована в матчі-19725

Бадмінтон входить у трійку найважчих по фізичних навантаженнях ігрових видів спорту

Самий тривалий час зустрічі в бадмінтоні до 1,5 години, при цьому волан тримався в грі 45 хвилин

Бадмінтоніст високого класу може грати на пульсі 200 і більше ударів у хвилину;

Пір’яні волани складаються з 16-ти пір’їн. Важить волан 4,8-5,2 грамів;

Найбільший волан можна побачити в міському музеї Канзас Cіті (Міссурі, США)-він більше 5 метрів у висоту й вагою більше 2 тонн;

Бадминтонна струна сплетена у вигляді кіски з декількох тисяч мікроволокон;

Бадмінтон -одна із самих древніх ігор на Землі. Як свідчать малюнки на древніх амфорах, 3000 років тому в Греції грали у волан руками й навіть… ногами, а в китайському манускрипті 1122 року до н.е. описана “цзи дзюу ци”-гра воланом, оснащеним 3-4 гусячими пір’їнами;

Міжнародна федерація бадмінтону (ІBF) була створена в 1934 році, і сьогодні в неї входять 138 країн;

Бадмінтон став олімпійським видом спорту в 1992 році й зібрав тоді більше 1,1 мільярда телеглядачів;

На Олімпійських іграх у Сіднеї взяли участь 172 бадмінтоніста. За час Ігор вони використали 8400 воланів;

Чоловічий командний чемпіонат світу (Thomas Cup) вигравався тільки трьома країнами – Малайзією, Індонезією й Китаєм;

15000 чоловік – це стабільна кількість глядачів на головних змаганнях Малайзії й Індонезії, Китаю, Таїланду, Данії й т.д.;

У Малайзії 2,5 мільйони гравців, в Англії налічується 3200 клубів, а в Данії бадмінтон поступається по популярності тільки футболу;

За даними світової статистики, бадмінтоном захоплюється кожна 50-а людина у світі.

У грудні 2016 року протягом двох днів у спортивному залі педагогічного університету за сприяння Тернопільського обласного відділення національного Олімпійського комітету України та Тернопільського обласного відділення з Олімпійської академії України проходив восьмий відкритий кубок спортивного клубу ТНПУ ім. В.Гнатюка приурочений 25 річниця Збройних Сил України та 15 річниці Тернопільського обласного відділення олімпійської академії України. За кубок вели боротьбу шість команд любителів цієї чудової гри. На майданчику зійшлись у протистоянні гравці різного віку та професій. Лікарі, бізнесмени, студенти, педагоги, банкіри, кандидати наук, доценти, завідувачі кафедрами, на корті всі були рівні і підчинялись єдиному: правилам змагань та Олімпійським принципам чесної гри. Переможці змагань були нагороджені кубками і грамотами які надав профспілковий комітет працівників університету, всі учасники заохочувальними призами наданими Тернопільським обласним відділення НОК України.

Протягом серпня-вересня 2016 року, на універсальних майданчиках м. Тернопіль та за ініціативи Тернопільського міського центру сприяння фізичному здоров’ю населення та за підтримки Тернопільського обласного відділення національного Олімпійського комітету України, проведено серію майстер класів з гри у бадмінтон для дітей міста Тернопіль та вчителів фізичної культури Тернопільської області. Даний захід проходив в рамках святкування дня фізичної культури і спорту в Україні та Олімпійського тижня. Зауважимо, що бадмінтон дуже демократичний вид спорту. Ним можна займатися в будь-якому віці. Причому, що дуже важливо, можна почати тренуватися в 10, 20, 30, 40 або навіть 50 років. Бадмінтон – надзвичайно красива, динамічна гра, яка входить у програму Олімпійських ігор. Навіть просунуті гравці відкривають для себе щось нове практично щодня. Переконайтеся, що ви підходите до освоєння бадмінтону Лише фізично здорова нація забезпечить процвітання незалежної України. Приходьте на майданчики та у спортивні зали.



Комментариев нет:

Отправить комментарий