Паралімпійські ігри

«З палаючими серцями» 

 



Неважно, кем я был, и  день вчерашний
Быльём  порос, его уж не  вернуть;
Мелькнёт  лишь миг пред  взором тенью страшной
На «до» и «после» разграничивая  путь…


На «до», когда я был почти ребёнок
Играл в футбол, глядел под ноги, вниз
И проезжавший рядом «жигулёнок»
Добавил слово «после» в мою  жизнь…
А «после» надо мною были стены
И незнакомый вовсе потолок,
И незнакомы были перемены,
Благодаря которым я умолк;
Лишь голос мамы – ласковый и нежный  –
Меня вернуть спешил с небытия –
И синих взгляд очей её безбрежных  –
Они вдыхали снова жизнь в меня!

 Другие  голоса – такие  были! –
Вступали с мамой в отдалённый  спор:
«Ваш  сын – калека!» - просто говорили,
И мамин голос:«Всё –неправда, вздор!»
«Беду  тут просто криком  не прогонишь;
Постель  – его пристанище  навек!
Уж  мы то знаем, нас  слезой не тронешь,
На  что способен этот  человек!»
Что  ж, человек и вправду  так устроен –
Я  мог не дотянуть  и до утра,
Да  только оказалось  – нас-то –  двое! –
И, видно, просчитались  доктора.

 Возилась  целый год со  мною мама –
Руками  двигать пробовал  уже
И  заживали потихоньку  раны,
Остались  только те лишь, что в душе.
Однажды  взгляд соседа  я заметил
«Твоя, видать, заглохла  карусель…»
Я, разозлившись, сам  себе ответил:
«Я  – не калека! Я  – такой, как все!»
…А  после были власти  коридоры,
Казённые  улыбки и уют
И  мягкие, с ухмылкой, уговоры –
Мол, полно, батенька, таких  нигде не ждут!
Сам  удивляюсь – ну, с каким проворством
Форсировал  ступеньки, этажи,
Боролся  с окружающим притворством
За  это счастье под  названьем – жизнь!
Что  вынес я в грызне  и перепалках –
Такое  не покажут и  в кино!
Вот  это – тренировка  и закалка!
И  школа выживанья  заодно!

 Возможно, назовут – «богов  любимец»,
Иль  скажут – так  заложено в судьбе;
Теперь  ты – параолимпиец
И  жизнь твоя всегда  сродни борьбе!
А  я стою средь  всех на пьедестале  –
Пусть  по щеке прокатится  слеза!
Труды  свои, победы и  медали
Я посвящаю маминым  глазам!


Паралімпіада... В останні роки це слово на слуху у всього світу!  Латинське значення префіксу "para" (приєднаний) підкреслює те, що паралімпіади – всесвітні ігри спортсменів-інвалідів – проводяться услід за великими олімпійськими перегонами. Цікаво, що вони вже багато років поспіль відбуваються якраз у тих країнах та на тих же спортивних аренах. Їх відкривають і завершують такі ж променисті церемонії, настільки ж яскраво запалюється спортивний вогонь, котрий осяює надією і вірою прагнення перемог мужніх спортсменів-паралімпійців.
Розвиток паралімпізму та спорту інвалідів у цілому має більш ніж столітню історію. Перші спроби залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до фізичної культури та спорту були історично зафіксовані ще у 1888 році, коли в Берліні сформувався перший спортивний клуб для людей з вадами слуху. А перші Всесвітні ігри глухих (пізніше – Дефлімпійські ігри) відбулись дещо пізніше - 10-17 серпня 1924 року в Парижі. Саме під час проведення цих ігор, 16 серпня засновано Міжнародний спортивний комітет глухих. З того часу почала свій відлік славна естафета проведення Дефлімпійських ігор та становлення спорту людей з вадами слуху. 


  Игры раненого атлета (перевод SFAP) https://www.youtube.com/watch?v=2jreDSAY9fk  

Людвіг Гуттман – нейрохірург
В1944 році в рамках проведення обов’язкової частини комплексного лікування була впроваджена спеціально розроблена спортивна програма для «візочників». Розробником став Людвіг Гуттман - нейрохірург німецького походження, який емігрував до Великобри-танії у 1939 році, рятуючись від нацистської окупації. Він же згодом, в 1948 році, став ініціатором проведення спор-тивних змагань як складової частини процесу реабілітації військових з пошкодженнями спинного мозку, отриманими під час Другої Світової війни. Таким чином, 28 липня 1948 року у госпіталі Сток-Мандевілю (Англія) були проведені перші ігри серед спортсменів на візках, які стали прототипом Паралімпійських: в змаганнях по стрільбі з лука взяли участь 16 чоловіків та жінок, бувших військових. Саме ці стріли Гуттмана пробили стіну відчаю – вони започаткували нову еру для людей з обмеженими фізичними можливостями – еру спортивних звитяг та перемог над перешкодами, які вибу-довує світ. Символічним став збіг дати проведення цих змагань з часом відк-риття Олімпійських ігор у Лондоні. Назви «Паралімпійські» ці ігри ще не отри-мали..    
Згодом ігри Гуттмана стали міжнародним спортивним святом, яке об’єднувало багато європейських країн. Поступово світ переконувався у тім, що на фізичну культуру і спорт мають право також і люди з інвалідністю. І вже під час прове-дення Олімпійських ігор в Мельбурні (1956 р.) Міжнародний Олімпійський комітет нагородив Міжнародну Сток-Мандевільську федерацію спортсменів з обмеженими фізичними можливостями спеціальним кубком за втілення в життя олімпійських ідеалів гуманізму.
«Головна мета – популяризація активного способу життя, зокрема за допомо-гою рекреаційних видів спорту, І не обов’язково бути професіоналом, головне – активізуватися. Хоча найскладніше – побороти себе і вийти з дому. Саме тому дуже потрібно мотивувати цих людей. Щоб у них з’явилося бажання, адже спорт – це рух, а рух – це здоров’я». 




ИБРАГИМ ХАМАТО—ЕДИНСТВЕННЫЙ В МИРЕ БЕЗРУКИЙ ТЕННИСИСТ https://www.youtube.com/watch?v=yArsKY_B8zw&feature=emb_logo  


8 комментариев:

  1. Завершилися 15 літні Параолімпійські ігри ,які від 7 вересня відбувалися в Ріо-де-Женейро.Українська збірна на цих іграх була представлена найчисельнішим складом-172 спортсмени.Проте рекордними ці ігри стали не лише за кількістю наших спортсменів , але й здобутих нагород(117 медалей із яких -41 золоту, 37 срібрих та 39 бронзових).
    Українські спортсмени в Ріо встановили 109 рекордів у 3-х видах спорту: плавання , легка атлетика та пауерліфтівнг ( з них 22 рекорди світу , 32 параолімпійські рекорди і 54 рекорди Європи)
    Найбільшу кількість рекордів встановили плавці - 94.

    ОтветитьУдалить
  2. Этот комментарий был удален автором.

    ОтветитьУдалить
  3. . . . Наприклад: Анна Стиценко покращила параолімпійський рекорд на дистанції 50 метрів ( вільним стилем) , який тримався 20 років . Її результат - 27,34 секунди.
    Підготувала учениця 7-А класу Шило Аліна

    ОтветитьУдалить
  4. Інна Миколаївна Черняк (нар. 26 березня 1988 (29 років), Запоріжжя) — українська самбістка та дзюдоїстка, чемпіон літніх Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро та Європейських ігор у Баку, срібна призерка літньої Універсіади в Казані.
    У 13-річному віці разом з сестрою Мариною розпочали тренування з дзюдо. Дівчатам тоді запропонував займатися дзюдо їх майбутній тренер Андрій Бондарчук.
    Універсіада 2013
    На літній Універсіаді, яка проходила з 6-о по 17-е липня у Казані, Інна представляла Україну у самбо у ваговій категорії до 52 кг та завоювала срібну нагороду. Українка провела чотири сутички. Спочатку вона поборола італійку Роксану Галус — 14:1. Після цього у чвертьфіналі з рахунком 9:1 здолала Ельзу Абдикадирову з Казахстану. Далі у півфіналі змагалась з китаянкою Фангфанг Чен, яку перемогала з рахунком 7:0. У фіналі Черняк чекала росіянка Ганна Харитонова, цього разу сильнішою була суперниця — 0:2.
    Європейські ігри 2015
    На 1-х Європейських іграх (Баку) у червні 2015 року перемогла в категорії до 57 кг серед спортсменок з вадами зору.
    Паралімпійські ігри 2016

    Паралімпійський фінал із бразильянкою Люсією Тейшейрою
    9 вересня 2016 року українська дзюдоїстка Інна Черняк виборола золото Паралімпійських ігор у змаганнях серед людей з обмеженим зором. На шляху до фіналу у ваговій категорії до 57 кг українка здолала Флору Бураниї з Угорщини та Хану Сео з Південної Кореї. У фіналі українці протистояла опонентка з Бразилії Люсія Да Сілва Тейшейра Араужо. Поєдинок тривав лише 20 секунд, після чого Черняк здобула дострокову перемогу.
    Державні нагороди
    • Орден княгині Ольги III ст. (4 жовтня 2016) — за досягнення високих спортивних результатів на XV літніх Паралімпійських іграх 2016 року в місті Ріо-де-Жанейро (Федеративна Республіка Бразилія), виявлені мужність, самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України
    • Орден княгині Ольги III ст. (25 липня 2013) — за досягнення високих спортивних результатів на XXVII Всесвітній літній Універсіаді в Казані, виявлені самовідданість та волю до перемоги, піднесення міжнародного авторитету України

    ОтветитьУдалить
  5. Этот комментарий был удален автором.

    ОтветитьУдалить
  6. Оксана Володимирівна Зубковська (рід. 15 липня 1981 року в Мені) - українська легкоатлетка, заслужений майстер спорту України. Рекордсменка світу в стрибках у довжину серед спортсменів з вадами зору. Займається легкою атлетикою в Київському міському центрі «Інваспорт»

    На чемпіонаті світу 2007 року в Бразилії перемогла в стрибках в довжину, за що і отримала золоту медаль і звання майстра спорту міжнародного класу. Через рік завоювала золото в стрибках в довжину на Паралімпіаді в Пекіні і встановила світовий рекорд - 6 м 28 см, на Іграх в Лондоні повторила свій успіх, поліпшивши рекорд до 6 м 60 см. Крім того, вона ще три рази вигравала чемпіонат світу зі стрибків у довжину: у 2011 році в Туреччині (також стала срібним призером у бігу на 100 м), в 2013 році у Франції, в 2015 році в Катарі.

    ОтветитьУдалить
  7. Збірна України посіла третє місце у загальному медальному заліку на ХV літніх Паралімпійських іграх-2016, які відбулися у Ріо-де-Жанейро.

    Українські паралімпійці завоювали 41 золоту медаль, 37 срібних і 39 бронзових. Загалом – 117. Варто зазначити, що для України це рекордні показники. Попередній український рекорд був встановлений під час Паралімпіади-2012 у Лондоні, коли українці здобули 84 медалі, з яких 32 були золотими.

    Країною-переможцем Паралімпіади-2016 стала збірна Китаю, яка набрала 239 медалей, в тому числі 107 золотих. Друге місце зайняла Великобританія – 147 медалей, з яких 64 найвищої проби.

    Із підсумковим медальним заліком ХV літньої Паралімпіади-2016 можна ознайомитись тут.

    Особливо на цій паралімпіаді відзначились українські плавці. Ось результати лише деяких з них. На дистанції 400 метрів вільним стилем «золотим» призером став Максим Кріпак. Результат українського спортсмена 3:57.71 – паралімпійський та світовий рекорди.

    Олексій Федина виборов «золото» Паралімпіади-2016 в плаванні брасом на 100 м.

    Також українці виграли «золото» в естафеті у плаванні 4x100 м.

    Велосипедист Єгор Дементьєв здобув своє друге «золото» на Паралімпіаді-2016.

    У змаганнях на параканое Ігор-2016 у Ріо українці отримали «золото» і «срібло».

    Українка Лейла Аджаметова зі світовим рекордом виборола «золото» Паралімпіади-2016 у бігу на 100 м.

    Золоту медаль здобув шабліст із Львівщини Антон Дацко. Свою перемогу він присвятив своїм друзям, що загинули у війні на Донбасі. «Я вдячний тим, хто захищає наші землі. Ця медаль – з думками про них», – сказав він.

    ОтветитьУдалить