Постава

Більшість уроків фізичної культури доцільно проводити на відкритому повітрі  (узимку в тиху погоду при температурі не нижчій – 12 градусів). У приміщенні, де проводяться уроки фізичної культури, температура повітря має бути не нижча +14 градусів.

У теплу погоду на відкритому повітрі та у спортивному залі форма одягу учнів – спортивні труси,  футболка, спортивне взуття, у прохолодну погоду – спортивний костюм, спортивне взуття.

Вправи для формування правильної постави 

Комплекс для ПОСТАВИ 
вправи Постава https://www.youtube.com/watch?v=WiaqbUIXBKU 






 


Порушення постави визначається візуально: під час зовнішнього огляду перевіряють висоту розміщення плечових ліній, нижніх кутів лопаток. Асиметрію лопаток визначають і за допомогою вимірів сантиметровою стрічкою методом “трикутник”: дитина перебуває у своїй звичайній позі, а вимірюють сантиметровою стрічкою такі показники: від VII шийного хребця (який найбільше виступає) до нижнього кута лівої та правої лопатки. Якщо постава фізіологічно нормальна, то ці відстані рівні. 


Правильна, струнка постава має велике значення не тільки з естетичної точки зору, а ще й тому, що створює оптимальні умови для роботи серцево-судинної, дихальної систем, органів травлення, добре впливає на самопочуття дитини. Навпаки викривлення хребта можуть стати причиною серйозних захворювань не тільки самого хребта, але й внутрішніх органів. Тому з дитинства слід закріпити звичку стежити за правильним положенням тіла під час навчальних занять, фізичної праці та відпочинку. Основними причинами різних порушень постави є незадовільний загальний гігієнічний режим школяра, пасивний відпочинок, низька рухова активність, слабкі м'язи тулуба, неправильне положення за партою чи столом під час навчання, невідповідність меблів зросту дитини, недостатній сон, сон на м'якому чи нерівному матраці, погане харчування.Учитель початкових класів на всіх уроках повинен стежити за поставою учнів, учити їх правильно сидіти, ходити, періодично пересаджувати з правого ряду на лівий і навпаки, нагадувати батькам про те, що дитина повинна спати на рівному, твердому ліжку, що місце для підготовки домашніх завдань повинне відповідати зросту дитини, добре освітлюватися. На уроках фізичної культури потрібно вивчити спеціальні комплекси вправ для профілактики та виправлення порушень постави, порадити учням систематично виконувати їх удома. Декілька комплексів вправ для профілактики порушень та формування правильної постави:
 

  1. Ходьба на місці з високим підніманням стегна і широкими вільними рухами рук - 1 хв. Дихання довільне.
  2. В.п. - о.с., пальці рук переплетені за спиною. 1-2 - піднятися на носки, енергійно відвести руки назад до зведення лопаток (вдих); 3-4 - в.п. (видих). Повторити 10-12 разів
  3. В.п. - руки за голову. 1- руки вгору, відводячи їх назад, ліву ногу назад на носок, прогнутися (вдих); 2- в.п. (видих); 3-4 - те саме з рухом правою ногою. Повторити 8-10 разів
  4. В.п. - сід на п'ятках, тулуб нахилений уперед, руки уперед, долоні на підлозі. 1-3 - ковзаючи грудьми над підлогою, згинаючи і випростуючи руки, перейти в упор лежачи на стегнах, голову відвести назад, прогнутися (вдих); 4 - згинаючи ноги, повернутись у вихідне положення (видих). Повторити 8-10 разів.
  5. В.п. - упор лежачи на зігнутих руках. 1-2 - випростуючи руки, упор лежачи на стегнах, прогнутися (вдих); 3-4 - в.п. (видих). Повторити 8-10 разів.
  6. В.п. - о.с. 1 - піднятися на носки, руки через сторони вгору (вдих); 2-3 - присід - руки вгору (видих); 4 - в.п. Повторити 6-8 разів
  7. В.п. - лежачи на грудях, руки зігнуті в ліктях, кисті під підборіддям. 1-2 - руки в сторони, підняти голову, плечі і ноги, прогнутися - "ластівка" (вдих); 3-4 - в.п. (видих). Повторити 8-10 разів.
  8. В.п. - лежачи на спині, ноги нарізно, руки в сторони. 1 - підняти ноги вперед і з'єднати їх (вдих); 2 - зігнути ноги (видих); 3 - випростати ноги вперед (вдих); 4 - в.п. (видих). Повторити 8-10 разів. Спину і голову з підлоги не піднімати
  9. В.п. - упор сидячи ззаду. 1 - підняти ноги вперед, руки в сторони - "кут" (вдих); 2-3 - тримати положення "кута"; 4 - в.п. (видих). Повторити 10-12 разів.
  10. В.п. - лежачи на спині, ноги нарізно, руки вниз. 1-2 - опираючись на п'ятки, потилицю і руки, прогнутися, підняти тіло вгору (вдих); 3-4 - в.п. (видих, розслабитися). Повторити 8-10 разів.
  11. Ходьба з медболом або мішечком з піском (вага 1-2 кг) на голові; руки в сторони. (До однієї хвилини).
  12. Біг у повільному темпі (2-3 хв) з переходом на ходьбу і виконанням дихальної вправи з рухами руками вниз і вгору.
 


СУТУЛАЯ СПИНА -варианты упражнений https://www.youtube.com/watch?v=2WrjM2ZB7wE

 



Елемент  прогнозування кінцевого росту дитини використовується зріст батьків 
-для хлопців =( зріст батька+зріст матері х 1,08см):2
-для дівчат=(зріст матері+зріст батька х 0,923см):2 


Massaging Your Feet Using a Lacrosse Ball   



 
 

Постуральный баланс. Диагностическая сетка 

Страдания по осанке.


 




















Комментариев нет:

Отправить комментарий