Адаптивна Фізична Культура

Остеохондроз шийного відділу хребта


Блуждающий нерв Активация 

https://www.youtube.com/watch?v=zfTidmAODX4


Therapeutic Associates Physical Therapy   https://www.youtube.com/channel/UC3208SRqmf1KXD_swNDXPxA

сайт Оздоровча фізична культура http://medserver.com.ua/ozdorovitelnaya-fizicheskaya-kultura
 сайт https://www.foroatletismo.com/ejercicios/ejercicios-mejorar-eficiencia-carrera/
Медичний сайт http://medfactor.com.ua/
сайт http://samlib.ru/k/kirichek_r_i/ichigeki.shtml
Запобігти травми ТУТ
Фізіологія ока  http://intranet.tdmu.edu.ua/data/kafedra/internal/normal_phiz/classes_stud/uk/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9/%D0%B1%D1%96%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F/3%20%D0%BA%D1%83%D1%80%D1%81/05%20%D1%84%D1%96%D0%B7%D1%96%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D1%96%D1%8F%20%D0%B7%D0%BE%D1%80%D1%83.htm








 

Самостійна декомпресія хребта
Декомпресію хребців зробити досить просто. Ви можете робити це як самостійно за допомогою деяких правил або з приятелем, який погодиться вам допомогти. Регулярна декомпресія з легкістю допоможе зробити терапевтичну корекцію спини і допомогти з болями. 
 


Розташуйте руки за спиною одна поверх іншої. Натисніть на хребет так високо, як дозволяють вам ваші руки. Потягніться назад, продовжуючи натискати руками на хребет, ви маєте домогтися деякого легкого поклацування. 
 


Сядьте на стілець із короткою спинкою. Рухайте ваш таз до краю сидіння, поки спинка стільця не торкнеться тієї частини хребта, яку ви будете масажувати. Покладіть долоні на лоб і повільно видихніть. Ваші голова і плечі почнуть опускатися за стілець і ви маєте відчути кілька потужних клацань. 
 

Встаньте рівно, притулившись спиною до кута стіни. Розведіть руки в боки і зсуньте лопатки. Таке акуратне потягування допоможе зняти напругу зі спини більш природним чином.  

 

Декомпресія хребта на жорсткому медичному м'ячі 

Декомпресія середньої частини хребта. Сядьте на м'яч для вправ. Повільно перемістіть ноги так, щоб тулубом лягти на м'яч, у той час як спина має спочивати прямо над ним. Повністю розслабтеся. Повільно рухайтеся вперед назад так, щоб м'яч прокочувався по всіх частинах вашої спини. 

 


Декомпресія верхнього відділу хребта. Станьте на коліна перед м'ячем для вправ. Повільно котіть м'яч уперед, нахиляючись, у міру того як м'яч відкочується від вас. Після того як тіло повністю випрямиться, дозвольте середній і верхній частині спини розслабитися і трохи провиснути. 

 

Декомпресія нижньої частини хребта. Ляжте грудьми і животом на м'яч для вправ. Повільно накотіться на нього так, щоб ваші пальці торкалися підлоги, а коліна перебували в повітрі. Дозвольте вашим рукам вільно обвиснути і розслабте м'язи спини.

 

Декомпресія хребта з партнером 

Лягти потрібно на тверду поверхню, наприклад підлогу. Розкиньте руки в сторони, руки зігнуті у ліктях під прямим кутом 90 градусів. Голова повернута у бік який для Вас зручно. 

 

Якщо ви напружені, попросіть друга зробити швидкий розслаблювальний масаж. 

 

Нехай покладе кісті руки так, щоб вони опинилися по різні боки вашого хребта. Пальці повинні вказувати в протилежні напрямки. Відстань між долонями від 1 до 1,5 дюймів. 


Виконайте видих, тоді як руки партнера акуратно тиснуть і одночасно рухаються повільно вгору. Руки завжди мають бути щільно притиснуті до вашої спини, а не просто ковзати по ній. 

 

Попросіть партнера починати масаж із середини спини і потроху просуватися вгору. Зрештою знайдеться те місце, де буде кілька легких клацань. 

 

Інші способи декомпресії хребта 

Спосіб нога-через-ногу з відтяжкою назад. Сядьте на килимок, спина пряма і ноги мають бути витягнуті. Підніміть акуратно вашу праву ногу і, тримаючи в зігнутому положенні, перенесіть через ліву ногу. Ваша ліва нога має лежати плазом на підлозі, а права торкатися підлоги лише ступнею біля лівого стегна.

Закиньте й зафіксуйте ліву руку так, щоб вона опинилася навпроти правої ноги з правого боку вашого тіла. Ви вже маєте відчути певний натяг. Використовуючи праву руку, щоб відштовхнутися від правого коліна, скручуйте ваш хребет акуратно назад і вправо.

Щойно ви відчуєте легке клацання, одразу ж розслабте позу, послабивши напругу, і зробіть те ж саме, використовуючи протилежну ногу.


 


Зробіть підйом - зі спини - з розтягуванням. Для такого розтягування потрібний помічник. Той, кому потрібна терапія спини, схрещує руки на грудях так, щоб долоні лягли на протилежні плечі. Помічник ззаду підхоплює вас за лікті і трохи піднімає від землі з прогином назад.

Використовуючи цей метод, ви маєте відчути серію клацань. Переконайтеся, що ваш партнер досить сильний, щоб підняти вас, і це не призведе його до перекидання назад.

 

Розтягнення з використанням ліжка або дивана, столу. Лягайте на ліжко (диван, стіл) так, щоб ваші лопатки звисали з його краю. Розслабтеся і дозвольте вашій верхній частині спини і рукам опускатися до підлоги. Після того, як ви повністю розтягнетеся, сядьте на ліжку для розпрямлення хребта в протилежному напрямку, поверніться у вихідне положення і знову повторіть це, щоразу даючи змогу вашим лопаткам зісковзувати все далі й далі з краю ліжка. 

 

Зробити розтягнення за допомогою розгойдування. Це розтягування за Пілатесом використовується при ослабленні м'язів хребетного стовпа. Ляжте на килимок і притисніть коліна до грудей, обнявши їх руками. Повільно погойдуйтеся вперед назад на килимку, поступово нарощуючи при цьому темп. Мета - під час погойдувань вперед/назад відчути кожну частину хребта.

Поради

Якщо ви будете напружені або спина і так досить рівна, ви можете не відчути клацань одразу або не відчути їх узагалі.

Намагайтеся під час того, як ви сидите і стоїте тримати спину прямо. Гарна постава може запобігти болю в спині.

Будьте уважні та обережні, щоб не пошкодити спину.

Ви так само можете відхилятися назад сидячи у ванній.

Попередження

Починайте акуратно. Різним людям потрібні різні навантаження, для того щоб їхня спина хрустіла.

Негайно припиніть, якщо ви відчули біль. Завжди звертайте увагу на те, що ваше тіло говорить вам.


https://www.youtube.com/watch?v=LGj2Wv4bMvI 


ESTIRAMIENTO PARA PIERNAS FLEXIBLES - LOGRA PINZA IDEAL | FLEXIBILIDAD con MALOVAELENA

https://www.youtube.com/watch?v=TmNiFRlRups 

Доріжка Кнейпа для масажу рефлекторних зон стопи 

Доріжка Via-Sensus для масажу рефлекторних зон стоп. Камені різної форми і розмірів змонтовані на платах. При ходьбі здійснюється стимуляція рефлекторних зон стопи. Може використовуватися для сухого масажу, а також для ходіння в холодній і гарячій воді, що додатково стимулює ступні. Розмір масажних плат і поверхонь підбирається індивідуально, виходячи з проекту. 

фото природня доріжка Німеччина Баварія 

Пересуватися по доріжці Via-Sensus потрібно:босоніж,постійно тримаючись однією рукою за поручень з невеликою швидкістю, у зручному темпі,здійснюючи 2-4 заходу, після сеансу, потрібно облов"язково розслабитися і випити стакан води

·    якщо подразнення в якомусь сегменті дуже сильне, пропустіть його роблячи крок, спочатку ставте ногу на носок.

Лікування водою за методом Себастьяна Кнейпа. 

Себастьян Кнейп, священик родом з Німеччини, Штефансриде. Він досліджував вплив води на людський організм. На собі випробував обливання водою різної температури, прийняття ванн, купання, ходіння по воді і землі, свій досвід відобразив у книзі «Моє водолікування». Основа лікування водою за методом Кнейпа лежить в п'яти принципах: водолікування, фітотерапія, прогулянка і гімнастика, здорове харчування і психосоматика. Дані напрями розвивалися в подальшому як спільно, так і індивідуально. Їх активно застосовують на практиці і зараз.

Доріжка Кнейпа.

Доріжка Кнейпа -це кілька резервуарів наповнених водою, з контрастної температури (гарячої та холодної послідовно). На дні встановлюються спеціальні плити, які імітують природні рельєфи каменів різного розміру і форми, які масажують стопи при ходьбі. Ванни з гарячою водою підсвічуються червоним кольором, з холодною -синім.

Ванночка для ніг.

Ванночка для аеромасажу ніг. Обладнання автоматично дезінфікує, заливає і зливає воду, підтримує температуру. При аэромассаже розслабляються м'язи ніг після тривалих навантажень, розмічається шкіра, процедура рекомендується для підготовки до педикюру або масажу.

Шланги Кнайпа.

Основний етап загартовування –обливання. Шланги Кнайпа виготовляються з медичного матеріалу, який перешкоджає виникненню бактерій, утворення плісняви та відкладення солей всередині. Струмінь води робить масажний ефект, воду поперемінно спрямовують головним чином на хребет, потилицю, область шлунку і сонячного сплетіння, а також лікті і коліна. Оптимальна температура води для такої процедури 15-18 °С. 

Обладнання Кнейпа

Себастьян Кнейп – німецький священик, народився 17 травня 1821 в Німеччині, в Штефансриде. Більшу частину свого життя він присвятив дослідженням впливу води на організм людини. Він випробував на собі різні обливання, купання, ванни, ходіння по воді і описав свій досвід у книзі «Моє водолікування». Оздоровлення організму за методом Канейпа ґрунтується на п'яти головних принципах: водолікування, фітотерапія, прогулянка і гімнастика, здорове харчування і психосоматика.

Методика загартовування по Кнейпа поділялася на кілька етапів. Перший – це ходіння по воді, мокрій траві, снігу. Другий – це занурення в холодну воду: спочатку можна було занурювати якусь частину тіла, наприклад рук, або особа. І останній – це обливання.

Доріжка Кнейпа

Всі три етапи загартовування за методикою Кнейпа були втілені з використанням сучасних технологій. Так, для ходіння була створена доріжка Кнейпа. Вона представляє із себе кілька резервуарів, наповнених гарячою і холодною водою, розташовані поруч один з одним. Для відтворення природних рельєфів використовуються спеціальні плити з імітацією каменів різних розмірів, які масажують акупунктурні точки на стопі, що відповідають за роботу всіх внутрішніх органів.

Ванночка для ніг

Наступний етап – занурення, для нього була розроблена спеціальна ванночка для ніг. У резервуар заливається вода (можливо регулювати її температуру). 

Шланги Кнейпа

Основний етап загартовування – обливання. Шланги Кнейпа виконані з особливого медичного матеріалу, який перешкоджає виникненню бактерій і відкладенню солей всередині. Завдяки особливій формі наконечника, струмінь води робить масажний ефект.

Після обливання водою необхідно виконати комплекс фізичних вправ, щоб зігріти свій організм і вберегти його від переохолодження.

 Доріжка Кнейпа: що це таке і навіщо використовується 

Водолечение известно с давних времён. Ещё в античный период люди приметили, что омовение в контрастной воде закаляет организм, делает его устойчивым к различным болезням, способствует общему тонусу. Однако процедура обрела чёткую систематизацию лишь в XIX веке, когда пастор из Баварии С. Кнейп предложил уникальные, разработанные им методики лечения. Наиболее популярной из них стала процедура хождения по ванночкам, наполненным водой контрастной температуры. Методика получила название в честь изобретателя – дорожка Кнейпа. На сегодняшний день она остаётся популярной, используется во многих Wellness и SPA-салонах, санаториях и клиниках. 

 Принцип действия

Дорожка Кнейпа – очень простая, но действенная оздоровительная процедура. Основное её назначение – закаливание организма. Устройство её подразумевает вымощенную «дорожку» с небольшими ванночками, которые поочерёдно наполняют водой разной температуры. Видео по теме

Холодная вода берётся около 10–12 градусов, а тёплая – не более 28–30. Суть процедуры заключается в хождении босиком по этим резервуарам. За счёт небольшой разницы в температуре воды ощущения очень комфортные для организма, нет шоковой реакции, как если бы пришлось ощутить внезапный контраст.

В чём соль, вернее, чем полезна дорожка Кнейпа? Эта процедура основывается на эффекте последовательного чередования холодной и тёплой воды. При хождении по ванночкам с разной температурой среды в организме ускоряются физиологические процессы:

·         циркуляция кровотока;

·         активизируется метаболизм;

·         укрепляются сосуды и сердечная мышца.

Кроме того, процедура очень полезна для иммунной системы, стимулирует защитные силы организма к воздействию температурных раздражителей. Особенно она актуальна для сосудистой системы, является одной из наиболее эффективных физиотерапевтических методик. При усилении циркуляции крови клетки в полной мере насыщаются кислородом, за счёт чего замедляются процессы старения, стимулируется регенерация новых.

Интересно: помимо явного лечебного эффекта, дорожка Кнейпа ещё и способствует омоложению организма.

Организационные моменты

Методика удивительна не только действенностью, но и простотой. Особых требований к организации дорожки Кнейпа нет, важно соблюдать чередование тёплой и прохладной воды. Ванночки при этом могут быть разного размера и глубины, однако, не очень глубокие. Более того, организовывают их в различной конфигурации. Нередко в СПА или клиниках можно встретить круглую ванну с невысокими бортиками, разделённую на секторы. Они наполнены водой разной температуры, чередуется холодная и тёплая. А также дорожка может иметь и вполне характерный вид. Во многих салонах предложат пройтись по прямоугольной ёмкости, что тоже разделена на секторы, которые посменно наполнены прохладной и тёплой водой.

Обычно при организации дорожки Кнейпа резервуары оснащаются форсунками. Через них и подаётся среда.

Важно: наличие форсунок позволяет организовать лёгкий гидромассаж. Это благотворно влияет на биоактивные точки ног, мягко воздействует на кожу и сосуды, тем самым стимулируя циркуляцию крови и лимфы, снижает вероятность застоя и риск образования тромбов. 

 Рекомендации и польза

Кроме стимуляции обменных процессов, укрепления иммунитета и улучшения циркуляции крови, дорожка Кнейпа благотворно влияет на работу ЦНС. Хождение по воде комфортной температуры и гидромассаж успокаивают, снимают напряжение. Особенно показана эта процедура людям со слабым иммунитетом, гипертонусом мышц, заболеваниями сосудов. Учитывая факт, что на ступнях ног размещено множество биоактивных точек, то ясно, что дорожка Кнейпа способствует укреплению всего организма посредством мягкого воздействия на эти зоны. Важно: процедура не имеет как таковых противопоказаний. Её прописывают людям разных возрастов в клиниках и санаториях, можно даже без рекомендации врача записаться на оздоровление дорожкой Кнейпа в ближайшем SPA-салоне. Навредить такое самолечение не сможет, а пользу принесёт очевидную.

Для проявления и закрепления эффекта рекомендуется регулярно проходить процедуру, ограничений по сроку оздоровления нет. Можно посещать салоны с ванночками Кнейпа постоянно или оздоровиться циклично, проходя курс 1–2 раза в год.

Контрастирование по Кнейппу (Kneipp) - одна из самых популярных процедур водолечения и разновидность водных развлечений. В основу процедуры заложен принцип чередавания холодных и теплых ванн для ног.

Дорожка Кнейппа «Linear Kneipp 4» представляет собой четыре последовательно размещенных контрастных ванны с теплой или холодной водой. Интеллектуальная система управления контролирует время подачи воды и ее температуру, включение и выключение гидромассажных форсунок, режим дезинфекции.

Контрастные ванны, из которых состоит дорожка Кнейппа «Linear Kneipp 4», применяются в качестве оздоравливающей, рефлексостимлирующей терапии. В общественных зонах термальных комплексов - как увлекательный аттракцион. Регулярное применение этой процедуры укрепляет иммунитет, стимулирует кровообращение и улучшает кровоснабжение нижних конечностей.

Контрастные водные дорожки Кнейппа «Linear Kneipp 4» в сочетании с душевой аллеей «Water Paradise» станут изюминкой вашего СПА или Велнес центра.

 







Комментариев нет:

Отправить комментарий